ΑΝΤΙ ΠΡΟΛΟΓΟΥ
Μετά από πολλά προβλήματα και αρκετές αναβολές, το πρώτο φύλλο της εφημερίδας του σχολείου μας «Το Πρώτο Βήμα» επιτέλους εκδόθηκε!
Για να επιτευχθεί αυτό, εργάστηκαν πολλοί μαθητές, οι οποίοι συνέθεσαν εργασίες-άρθρα πάνω σε ποικίλα θέματα, καθώς και αρκετοί καθηγητές.
Στόχος της εφημερίδας είναι τόσο η συμπληρωματική μόρφωση όλων των μαθητών του σχολείου μας, όσο και η ψυχαγωγία τους. Επιπλέον, η εφημερίδα αυτή αποτελεί, ίσως, για μερικούς συμμαθητές μας τρόπο έκφρασης των ιδεών και των συναισθημάτων τους. Σημαντικό, επίσης, είναι το γεγονός ότι όσοι το επιθυμούν, μπορούν να αναδείξουν κατά κάποιο τρόπο κάποια ταλέντα τους, όπως για παράδειγμα η ποίηση.
Τέλος, αξίζει να σημειώσουμε ότι η εφημερίδα θα δημοσιεύεται και στο διαδίκτυο μέσω της ηλεκτρονικής διεύθυνσης του σχολείου μας. Αυτό ίσως να βοηθήσει στη γρηγορότερη και αμεσότερη εκπλήρωση κάποιων δραστηριοτήτων και περιβαλλοντικών προγραμμάτων.
Κλείνοντας, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλους όσους βοήθησαν να εκδοθεί αυτό το φύλλο, μαθητές, καθηγητές αλλά και γονείς, ελπίζοντας ότι η προσπάθειά μας δε θα σας αφήσει ανικανοποίητους.

Παγωμένου Μυρτώ

Παγωμένου Ιφιγένεια

t    Αρχική σελίδα Το σχολείο Ιστορικό Δραστηριότητες ΑΕΙ-ΤΕΙ Διακρίσεις Notre école  Our school  Unsere schule   u